Nesli Hosting / DataCenter - Veri Merkezi

Uptime Instute tarafından belirlenmiş Tier 2+ standartlara sahip olan Nesli datacenter’ı, tek hat üzerinden beslenen elektrik alt yapısı ve yedekli olarak çalışan enerji, soğutma ve aktif network ekipmanlarıyla %99,98 uptime garantisi vermektedir.

Datacenter’ın bulunduğu bina, betonarme türünde olup, deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Yapılan testler sonucunda bina taşıma kapasitesi minimum 150 kg/m2 olarak belirlenmiştir. Ayrıca Datacenter'ın yer aldığı Küçükçekmece bölgesi, çevresinde bulunan hastaneler, alışveriş merkezleri, finans kurumları ve plazalar nedeni ile enerji ve telekomünikasyon alt yapısı en üst düzeyde tamamlanmış olup, kesintisizlik konusunda öncelikli lokasyonlardan biridir.

Atatürk Havalimanına 5 km mesafede bulunan Nesli datacenter’ına, tüm topluma taşıma araçları ile ulaşım mümkündür.

NESLİ Network Altyapısı ve Monitoring
nesli.net.tr omurgasının internet erişimi Türk Telekom, Turkcell ve diğer ISS’ler tarafından yedekli olarak sağlanmaktadır.

Nesli datacenter’ı bulunduğu lokasyon itibari ile merkezi santraller arasında fiber optik bağlantı bulunmaktadır. Nesli datacenterlar’ı ve network ağı uzman ekibi tarafından 3 farklı monitör üzerinden 7/24 izlenmektedir.

NesliHOST, Nesli Hosting Bilişim Yazılım Telekomünikasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Bünyesinde faaliyet gösteren 2006 yılında kurulmuş olan bir kuruluştur.

1-) 7/24 Kesintisiz ve Ücretsiz Destek
2-) 300.000 Adet Web Hosting Barındırma Kapasitesi.
3-) 500 Adet Sunucu Barındırma Kapasitesi.
4-) 10 GB Güçlü & Hızlı Metro Ethernet ve Network Alt Yapısı
5-) 1.500.000 Adet Mail Barındırma Kapasitesi.
6-) Yılda 4 Saatten Az Elektrik Kesinti Garantisi
7-) Alanında Türkiye Lokasyonlu 15 Firmadan Birisi
8-) %99,9 Uptimate Garantisi


Nesli Hakkında Çarpıcı Bilgiler ve Rakamlar

Nesli; Alantron, Nic.tr, Nic Proxy ve ICANN bayisi olup Türkiye ve Uluslararası platformlarda kayıtlı alan adı kayıt operatörü bayisidir. Aynı zamanda Nesli, 2012 yılından bu yana Kendi bünyesinde Veri Merkezi / Datacenter’ı bulunmakta olup uluslararası faaliyet gösteren bir Hosting Firmasıdır.

Nesli, olarak sunduğumuz hizmet standartı 2006 yılından bu yana hiç değişmemiş olup günden güne hep üzerine değerler katarak devam etmiştir.

Sonuç olarak Nesli, yapmış olduğu Web Sayfası sayısını 472'ye, Web Hosting Barındırma sayısını 2133'e, Bireysel ve Kurumsal çalıştığı veya destek verdiği kullanıcı sayısını 1327'ye çıkarmıştır.

Nesli sürekli çözüm odaklı çalıştığından, çözüme ulaşana kadar her çeşit methodu denemekte ve en sağlıklı olan yolu müşterilerine sunmaktadır. Çözüme giden yolun anlamak ve araştırmaktan geçtiğini bilen ekibimiz bu konuda hassasiyetini her zaman müşterilerimize dile getirmektedir.

Kuruluşumuzdan bu yana edindiğimiz tecrübe, imza attığımız projeler, sektördeki yerimiz ve kesintisiz hizmetlerimizi size sağlamaktan gurur duyduğumuzu bilmeniz isteriz.